Blog

Jak se správně pije whisky?

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Britské a americké filmy toho člověka naučí hodně. Mimo jiné i to, že se whisky pije s ledem. A nesmí chybět masivní sklenice – víte, jak se jmenuje? Otázkou zůstává, zda jsou tyto informace pravdivé. Pokud tápete, máme pro vás dnes článek o tom, jak se správně pije whisky.

whisky
Zdroj: Unsplash

Pokud jste se někdy dívali na americký či britský film, jistě jste si už někdy všimli bohatě vypadajícího gentlemana popíjejícího whisky z masivní sklenice, kdy se v tomto lahodném nápoji vznášely kostky ledu. Samozřejmě nechyběl ani doutník.

NÁŠ TIP: Z whisky si můžete připravit vynikající koktejly

I když si dnes může whisky dopřát každý, komu chutná, jedno je jisté – spousta lidí nemá tušení, jak ji správně pít. A s tím vám dnes rádi poradíme.

Jak vybrat sklenici na whisky?

Možná budete překvapeni, ale sklenice na whisky se jako „sklenice na whisky“ opravdu nejmenuje. Ani nemusí být nízká, široká a masivní. Ideální sklenice na ochutnávání (degustaci) whisky je vyšší a štíhlá, má rovné strany a nožičku. Taková sklenice je vyrobena z tenkého skla a navrchu se zužuje. Tento typ sklenice se postará o zachování ideálního aroma whisky.

Pokud chcete popíjet whisky doma, bude vhodná pevná nízká sklenička válcového tvaru s masivním dnem, můžete ji sehnat pod názvem tumbler. Je vhodná na popíjení čisté whisky doplněné trochou vody či ledu.

Jak se pije whisky?

Názory na to, jak pít správně whisky, se různí. Někdo ji pije neředěnou, jiný s ledem a další ji ředí vodou. Je však na vás, která varianta bude vhodná právě pro vás.

Jeden tip pro vás: whisky se popíjí a ochutnává. Ne, že vás napadne ji panákovat.

whisky
Zdroj: Unsplash

Jak se pije samotná whisky

Úplně nejjednodušším způsobem, jak pít whisky, je pít ji čistou. Čistá whisky se pije při pokojové teplotě z vhodné skleničky. První doušek poválejte pod jazykem, počkejte 5 vteřin a nechte rozvinout její chuť. Jednotlivé doušky se prokládají vodou.

Jak se pije whisky s vodou

Někdo přidává do whisky pár kapek vody. To alkohol otevře, zvýrazní její chuť a umocní kvalitu. Pokud budete whisky ředit, dělejte to s vodou, která bude odstátá na pokojovou teplotu. Přidejte jednu nebo dvě kapky, nikdy ne víc najednou.

Jak se pije whisky s ledem

Jedni tvrdí, že pitím whisky na ledu otupíte její chuť. Dalším zase připadá, že voda či led otevřou její chuť. Názor si na to však musíte udělat sami. Zejména v Americe se whisky pije se spoustou ledu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.