Blog

Nejlepší medové likéry

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Med protéká lidskou historií stejně jako čas v prostoru. Je považován za posvátnost a jeho skrytá sladkost je dávána do souvislosti s oběťmi bohů starověku a naplněním řady úliteb. Med se totiž podával jako pocta mrtvým.

Příběh medu se však liší v závislosti na kontinentu a éře

Nejranější národy poznaly něco zvláštního v této tajemné zlaté látce, která kapala úmyslnou a pomalou viskozitou samotného času. A nejstarší nahrávky lidských bytostí, které záměrně hledají med, pochází ze španělských jeskyních Araña asi před 8 000 lety. Nyní již víme, že med si cení všichni napříč kulturami všech kontinentů. Starověcí Egypťané používali med na balzamování mrtvých těl, což není úplně vábná představa, ale tak to v historii chodí.

Starověcí Indové používali med k duchovním a léčebným účelům zhruba před 4 000 lety. A Číňané zase patřili mezi první, kteří chovali včely v dřevěných bednách. Mezoameričané pěstovali včely za účelem gastronomie v různých pokrmech. Ve starověkém Řecku se včelařství rozšířilo natolik, že byly přijaty zákony omezující vzájemnou blízkost úlů.

Netrvalo dlouho a lidé rozpoznali potenciál v kombinaci sladkého s hořkým v prvních medových likérech. Každá z lahví má tak svůj vlastní původ, stáří a tradici.

Dubliner Whisky Liqueur

Irský likér Dubliner Whisky Liqueur jemné vyvážené chuti je produkcí tří surovin – včelích pláství, karamelu a irské whiskey. Je vynikajícím společníkem ke kávě, skvěle se pije s ledem nebo v koktejlech. Jedná se o skutečně výjimečnou whiskey pro svou hladkou sladkou chuť a správné množství koření.

Jack Daniel’s Honey

Snoubí v sobě americkou whiskey, která je doplněná o přírodní chuť medu. Je výsledkem experimentu s novými koncepty destilace. Filtrování whisky přes uhlíky z javorového cukru, než ji uložíte do sudů, je jedinečné.

Jak Jack Daniel’s Honey stárne, tím získává vytříbenější vlastnosti. Výbornou kombinací je led a přidání do koktejlu. Ve finále je jeho chuť totiž krásně nasládlá s podtóny skořice a ořechy, což je pro skladbu koktejlů ideální.

Zdroj: liquorista.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.