Blog

Omrzelo vás červené víno? Dejte mu nový rozměr a vyrobte si z něj sangrii

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Vyrobte si oblíbenou domácí sangrii. Klasickou sangrii si zamilujete, na její přípravu toho není potřeba mnoho. Stačí jen kvalitní suché červené víno, sezónní ovoce a brandy.

Co je Sangria?

Sangria je jakýsi vinný punč s obsahem vína, trochou brandy, cukru a ovoce. Někdy také s přidanou kapkou něčeho šumivého, např. perlivé vody. Nejčastěji se setkáte se sangrií, která vyniká produkcí z červeného vína, ale jistě se dá použít taktéž bílé víno (sangria blanca) a dokonce i růžové víno.

Představy jistě naplní rovněž kořeněné luxusní víno Arran Sauternes Cask Finish 50% 0,7l. Stačí ho méně, je silnější. Sangria se tak bude podle použitého ovoce i tak nazývat, např. broskvová, jahodová, jablečná, hrušková nebo zkrátka jen ovocná.

Tradiční španělská sangria

Jak jsme zmínili již výše, sangria je v podstatě punč a stejně jako většina receptů na něj, bychom měli klást důraz na to, abychom se cítili pohodlně i při hraní si s přísadami, zvláště pokud jde o ovoce.

V letních měsících jsou skvělé broskve a bobulovité ovoce, na podzim nebo v zimě pak i jablka a hrušky. Podzimní verzi doplňte o tuto brandy – Ullersdorf Jesenická jablečná brandy 45% 0,5l a již nikdy nebudete chtít jinou. Sangria lze vyhotovit i ze zmrazené ovoce.

Připravte si džbán, jdeme na to: jaké si připravit suroviny?

Červené víno – Pro nejlepší červenou sangrii doporučujeme suché červené víno, nejlépe ze Španělska. Hledejte tempranillo, garnacha (také známou jako grenache) nebo štítek, na kterém je Rioja – vlastní příjemný dubový nádech.

Brandy – První věc, která vás napadne je asi ta, proč kupovat celou láhev? Brandy však dělá chuť a vůni sangrie aromatičtější a nemusíte k tomu použít zrovna tu nejdražší láhev.

Sangrie se dá udělat i bez brandy, i tak bude chutnat skvěle, jen prostě trochu jinak…dále pak už jen přidat pomerančovou a citronovou šťávu, sladidlo plus ovoce.

Zdroj: inspiredtaste.net

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.