Blog

Víte, jaký je rozdíl mezi Whisky a Whiskey?

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Také jste si všimli, že se na jednom místě píše whisky a jinde zase whiskey? Vrtá vám hlavou, jaký je v tom rozdíl? Zda v chuti, složení – nebo třeba vůbec v ničem? Tak o tom vám dnes povíme my!

Zdroj: Pexels

Uisge beatha – voda života. Právě toto slovní spojení je základem pro pojmenování whiskey a whisky, jak ji známe v současnosti. Rozdíl mezi těmito slovy vznikl v rozdílném přepisu tohoto původního spojení.

Pokud patříte mezi znalce alkoholu, jistě víte, že Američani a Irové píší „whiskey“, zatímco Kanaďané a Skotové zase „whisky“. Pokud ale k odborníkům a znalcům nepatříte, můžeme vám prozradit, že rozdíl není jen v gramatice, nýbrž i v chuti, složení, ale také procesu výroby. A protože se tento měsíc budeme zaměřovat právě na whisky, máme zde pro vás vysvětlení oněch rozdílů.

Skotská a kanadská whisky, irská whiskey a bourbon (ano, i on je whiskey). Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Zdroj: Pexels

Kanadská whisky

Kanadská varianta se vyrábí z obilnin, mezi nimiž by nemělo chybět žito. Obilná kaše je jednou až třikrát destilovaná – a to kontinuální destilací. Poté zraje minimálně tři roky v nových vypálených sudech. Někdy se využívají také staré sudy od bourbonu. Barvou je kanadská whisky světlejší, má obilnou a velice příjemnou chuť.

Bourbon

V USA se můžete setkat nejčastěji s bourbonem – to je whiskey, která se vyrábí především z kukuřice. Bourbon je míchaná obilná whiskey, která obsahuje nejméně 51 procent kukuřice. Destiluje se dvakrát, zraje minimálně dva roky v nových vypálených dubových sudech. Bourbon má tmavší barvu a ostrou dřevitou chuť.

Bourbon se zrodil v 18. století v americkém státě Kentucky, kde se tak místní farmáři snažili zužitkovat nadbytek úrody kukuřice. Aby mohl být bourbon bourbonem, musí pocházet z USA.

Irská whiskey

Skotové i Irové používají k výrobě whiskey zejména ječmen, v Irsku jej nesladují. Irská whiskey je třikrát destilovaná, nápoj tak získá čistou a jemnou chuť. Poté zraje tři roky – výsledkem je velmi voňavý nápoj s komplexní chutí.

Zdroj: Pexels

Skotská whisky

Stejně jako v Irsku, i ve Skotsku na výrobu používají převážně ječmen. Pravá skotská whisky se vyrábí z vody a ječmenného sladu (je to vymezeno zákonem).  Mohou zde však být i další obiloviny. Skotská varianta se musí vyrábět ve Skotsku – asi tak jako šampaňské v oblasti Champagne. Je jedno, že i jinde je použito stejné složení. Když nebudou dodrženy všechny parametry, vaše whisky skotská nebude.

Ve Skotsku se setkáte se třemi druhy – sladovou, obilnou a míchanou. Základem sladové whisky je sladovaný ječmen. Obilnou tvoří pšenice, případně kukuřice. A míchanou tvoří směsi více druhů whisky.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.