Blog

Vodky z nejlepších brambor na světě

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Hledáte sladší verzi vodky? Výbornou alternativou by pro vás mohla být bramborová vodka. Jelikož brambory způsobují nestabilní kvašení, v praxi to znamená jediné – tento druh vodky musí být opakovaně destilován. Existují však vodky, které toto tvrzení vyvrací a jsou neméně kvalitní, např. Karlssons Gold Potato vodka.

Bramborová vodka je nejoblíbenější ve východní Evropě. Náš seznam bramborových vodek pochází však z celého světa.

Chopin Potato Vodka

Nejoceňovanější bramborová vodka na světě je původem z Polska. Vlastní extrémně hladký konec. Tuto vodku lze tedy usrkávat i samotnou, ale hodí se klidně do koktejlů.

Frederic Chopin přeměnil ducha této láhve na okouzlující emotivní hudbu. Stejnou vášeň ve vás bude vzbuzovat i Chopin Potato Vodka. Ta by rozhodně ve vašem výběru neměla chybět, považuje se za vodku bez lepku.

Karlssons Gold Potato

Karlssonova zlatá bramborová vodka je ze švédského pivovaru a překvapivě prochází jen jednou destilací. Stejně jako ostatní vodky, vlastní zcela čistého ducha a její název odpovídá druhu brambor používaných v procesu destilace, místně známého jako „farmářské zlato“. Jelikož je na výrobu použito velké množství brambor, dodává nápoji jedinečnou zemitou chuť. Podle společnosti Karlsson’s Vodka, vyzývá tento koncept k tomu, abyste vodku znovu objevili a pozvedli svůj zážitek z pití.

Pokud hledáte i netradiční obal láhve, jistě vás nadchne asijský motiv u této exkluzivní vodky vytříbené chutiZorza Potato Vodka.

Zodiac vodka

Tato vodka pochází z východního Idaha a je vyrobena z červenohnědých brambor a vody z malebné rozvodněné řeky Snake River. Již po čichu identifikujete náznaky citrusů, pepře a vanilky. Na závěr propůjčuje hladkou chuť.

Luksusowa vodka

Věděli jste, že slovo „luksusowa“, znamená v polštině „luxusní“? Tato prémiová polská vodka, která se vyrábí od roku 1928, je trojnásobně destilovaná, vlastní kakaovou chuť a zůstává po ní svěží pocit v ústech. 

Woody Creek Distillers

Oceňovaná vodka tím, že je vyrobena z brambor zpracovaných ve stejný den, kdy jsou vykopány ze země. Je tedy čerstvá a velmi svěží. Neutrální chuť bramborové vodky je ideální taktéž pro míchání koktejlů.

Zdroj: drinkmemag.com, tasteofhome.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.