Roberto Cavalli Vodka Gold Edition 40% 1l

Vodky

Vodka je jedním z nejpopulárnějších a nejuniverzálnějších likérů na světě a zdá se, že ji lze kombinovat téměř se vším. Výroba vodky explodovala po celém světě a existuje spousta různých typů a ty nejlepší najdete v naší nabídce.
 

Vodka je vyrobena převážně z vody a ethanolu. To jsou základní komponenty. Jednodušší alkoholický nápoj snad neexistuje. Zatímco v USA musí vodka obsahovat minimálně 40% alkoholu, v Evropě musí mít vodka 37,5% alkoholu. Ponecháme-li tento bod za sebou, vodka se tradičně vyrábí z brambor, ale drtivá většina se nyní vyrábí z nějakého druhu obilí, včetně pšenice, ječmene, rýže, žita nebo kukuřice. Vodku lze pít čistou, chlazenou nebo smíchanou s ledem, vodou, ovocem nebo jakýmkoli jiným tekutým nápojem, který si dokážete představit.
 

Historie vodky může být trochu svárlivá, jednoduše proto, že nikdo neví, kdy začala. Pravděpodobně lze s jistotou říci, že pochází z Polska, Ruska a některých částí východní Evropy, pravděpodobně kolem 8. století. Zvláštní je, že se používala hlavně jako léčivý prostředek. Předpokládá se, že vodka uspěla a stala se masově vyráběnou koncem 18. století a výroba se soustředila na Polsko a Rusko. Vodka je téměř vždy spojována s Ruskem a to z dobrého důvodu. Pije se zde opravdu hodně. V roce 1911 bylo 89% veškerého alkoholu konzumovaného v Rusku právě vodka, dnes je to kolem 70%. Z naší nabídky vodek si zajisté vyberete.

Cena

 

Zobrazen 1. – 15. z 339 výsledků