Blog

Vyzrajte na kocovinu chytrými pomocníky

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Plánujete si na večer posezení s přáteli, ale ráno musíte vstávat do práce? Užijte si bez starostí pár drinků, aniž by vám ráno bylo nevolno. Poradíme vám fígle, jak předejít kocovině.

Věděli jste, že kocovina je podstatě to samé, čím trpívají sportovci po tréninku? Stačí jedno slovo. Dehydratace. Zkuste proto totéž, co sportovci. Pokud víte, že půjdete na drink, už několik hodin předtím dostatečně pijte. Klidně si dejte energetický nápoj obsahující taurin, tzv. energizér.

Jezte ovoce s vitaminem B6

Vědci vybádali, že vitamin B6, který je především obsažen v banánech, je jednou z nejúčinnějších látek proti kocovině. Před párty se doporučují zkonzumovat klidně i tři banány. Ty vám zajistí přísun doporučené denní dávky zázračného vitaminu proti nevolnosti.

Sladké je dovoleno

Alkohol zbaví vaše tělo všech cukrů. Proto se doporučuje konzumovat cokoliv, v čem je velký obsah fruktózy. Pokud je vám ráno nevolno, sáhněte po medu. Ten je lehce stravitelný a dobře redukuje následky kocoviny. Také dodá tělu draslík a sodík. Látky, které vás postaví na nohy.

I zelenina je dobrá volba

Především jsou to rajčata, která by neměla chybět na stole během popíjení alkoholu. Ty totiž obsahují draslík, který obnovuje rovnováhu tekutin v těle. Před vchodem do baru se doporučují sníst alespoň dvě rajčata.

Záchrana pro ženy

Pokud si zajdete s přáteli na pivo, po několika kouscích vám bude určitě fajn. Ale žaludek je v jednom ohni, protože rozpaluje žaludeční stěny. Nezřídka se stane, že pak dojde k nevolnostem. Naštěstí je tu skvělá záchrana v podobě zázvorového piva. To je nejúčinnější zbraní proti žaludeční nevolnosti.

Doplňte aminokyseliny a hořčík

Tělo je nutné vyzbrojit aminokyselinami a cysteiny, pomáhající játrům odbourat toxiny, jež způsobují kocovinu. Dopřejte si proto k večeři vajíčka. Klidně si je okořeňte semínky z dýně. Ty v sobě mají zdroj hořčíku, který si hravě poradí s kocovinou. Alkohol totiž hořčík z těla rychle vyplaví a pak dochází k nepříjemným stavům.

Obalte žaludek chytrými tuky

Říkávaly to už naše babičky, že kdo chce pít, musí to umět. Rychlý a účinný trik, jak ustát několik drinků bez úhony, je promastit žaludek. Ideálně olivovým olejem. Ten obsahuje omega 3 mastné kyseliny, vhodné pro resuscitaci zničených mozkových buněk. Obsahuje také nenasycené kyseliny prospěšné pro játra. Extra panenský olej je dobrá volba před každou párty.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.