Blog

Znáte historii likérů a víte, jaké máme druhy?

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Dát si sklenku dobrého likéru je sázkou na jistotu. Zvláště, pokud milujete chuť bylinek, smetany, nebo koření. Likér si můžete dát k jídlu i přípitku. Možná už jste někdy přemýšleli, co se do jeho výroby přidává. Jejich chuť v sobě kombinuje tolik ingrediencí, přesto se ničemu nevyrovná…

Co všechno můžeme označit za likér?

Likér je alkoholický nápoj s vyšším obsahem cukru a směsí chuti bylin, koření, ovoce, kávy, vajíčka, čokolády, smetany a dalšími chutnými přísadami. Nejčastěji se likér vyrábí louhováním bylin, koření, či dalších aromatických přísad, spolu s chuťovými přísadami ve vodě či lihu, včetně přidaného cukru. Další z možností je destilace aromatických a ochucovacích surovin. Na základě tohoto můžeme definovat likér jako pálenku s vyšším obsahem cukru vyrobenou z čistého lihu s přidáním různých esencí či různých macerátů. Doba zrání likérů není velká, ale při výrobě mohou nějakou dobu zrát, aby došlo ke spojení všech složek.

Jaká je historie likérů

Likér vznikl z latinského názvu liquifacare, což znamená “rozpustit.” Likéry se začaly vyrábět v patnáctém století. Nejdříve se používaly jednoduché receptury, které byly pečlivě zaznamenány v italských kuchařkách. Místo cukru se používal pro doslazení likéru med.

První, kdo likéry vyráběli, byli alchimisté, kteří hýřili dobrými nápady a nebáli se použít množství přísad. Jedním z nich bylo například použití plátkového zlata, kterému byla v té době připisována léčivá moc. Jako jeden z nejstarších likérů je také označován Parfait Amou. K výraznějšímu rozmachu výroby došlo v 18. století, jednalo se především o rozmach ovocných likérů, které jsou dodnes zhotovovány na základě originálních starých receptur.

Jak se likéry vyrábějí?

Likéry se vyrábějí podobně jako pálenky. Rozhodnout se můžete mezi macerací, kdy dochází k výrobě likéru studenou metodou, nebo destilací, kdy likér vyrábíme teplou metodou. Moderní způsoby výroby likérů využívají spíše studený postup. Při obou postupech je používáno velké množství speciálních receptů. Nezbytné při výrobě likérů je samotné získání důležitých likérových esencí, které vyžaduje drahé zařízení na jejich výrobu, pečlivý výběr, jakož i znalosti nespočetného množství a druhů surovin.

Macerace je prováděna tak, že se do dvakrát větší nádoby, než je obsah surovin pro louhování, nasypou přísady a zalijí se zředěným alkoholem podle receptu. Vše se důkladně promíchá a nechá uležet dva týdny. Po uplynutí doby se tekutina slije a vylisuje se zbytek. Přidá se cukrový sirup a vhodné barvivo, případně pár kapek esence, důkladně promícháme a necháme opět několik dní v klidu.

Jak se likéry konzumují?

Likéry se pijí samotné nebo se přidávají do různých míchaných nápojů a jídel. Rozlišujeme značné množství likérů, které jsou řazeny do různých kategorií jako například bylinné, vaječné, ovocné, kávové, čokoládové, krémové či likéry z koření.

Jaké druhy likérů rozlišujeme?

  • pravé likéry – obsah alkoholu je maximálně 35 %, obsah cukru na 1 litr více než 100 gramů
  • krémové likéry – více než 250 gramů cukru na litr, alkohol 15 až 18 % (vaječný likér, Baileys, Bols )
  • hořká lihovina – alkohol více jak 35 %, cukru méně jak 100 gramů na 1 litr ( např. Fernet nebo Becherovka )

Likéry se podle chuti ještě rozdělují na

  • sladké
  • polosladké
  • ovocné – ratafie

Jaký likér doporučujeme na Super Drinks?

Malinový Likér Rubus Idaeus

Příjemné osvěžení hlavně v letních horkých dnech vám určitě přinese Malinový likér Rubus Ideaeus, který je plný ovocné chuti, syté přírodní barvy a je stáčen do prémiových lahví. Každý likér má na sobě latinský název daného ovoce, které v sobě ukrývá.

Kentucky Jack Honey

Pro opravdové fajnšmekry doporučujeme například Kentucky Jack Honey. Tento medový likér je vyrobený na bázi bourbonu Ketcnucky Jack.

Galliano Vanilla

Vůně dálek vám přinese likér Galliano Vanilla. Pochází z Itálie. Vyrábí se na základě preferencích zákazníků se silnějším vanilkovým nádechem. Jemná a hladká chuť vznikla na základě sedmi infuzi a šesti destilací. Jedná se o likér té nejvyšší kvality.

Švejk Griotte

Tradiční griotku zná každý. Ochutnejte však tu od Švejka! Tyto likéry jsou zkrátka tradiční, vyráběné klasickými metodami za použití moderních technologických postupů. Jejich podstata spočívá ve smíchání jemného melasového lihu, aromat, cukru a dalších přísad. Řada obsahuje tuzemák, vodku, peprmint a griotte.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.